ZVÍŘECÍ HŘBITOV

JIMLÍN

PŘÍRODA JE MNOHDY MOCNĚJŠÍ, KAŽDÝ JEDNOU DOJDEME NA KONEC SVÉ ŽIVOTNÍ CESTY....
Bohužel ,všechno jednou končí a všechno má svůj čas. Když se životní cesta Vašeho zvířecího parťáka nachýlí ke svému cíli, je tu někdo, kdo pomůže vyřešit i tuto palčivou a ožehavou otázku, tedy otázku Nerudovskou "kam s ním"....Ne každý má možnost pohřbít svého milovaného mazlíka na svém pozemku, ne každý chce pro svého zvířecího přítele kremaci. A proto je tu hřbitov pro zvířata v Jimlíně, jehož majitel, pan Jaroslav Kubalík, se o hřbitov stará, provádí pohřby a snaží se být nápomocen majitelům v těžkých chvílích, které prožívají při ztrátě milovaného parťáka.
s panem Kubalíkem spolupracuji od zahájení činnosti hřbitova

Jak vznikla myšlenka vybudovat psí hřbitov?

Nápad přišel v r 2010 a realizace v následujícím roce. Po vybudování útulku pro zvířata jako naprosto navazující věc. K dispozici byl zdevastovaný pozemek s nálety a množstvím odpadu od JZD i obyvatel o rozloze větší než 1hektar. Po úpravě a vyčištění pozemku následovalo oplocení, vybudování cesty, postavení kamenu-menhyru a další úpravy a opravy. 

Jak dlouho hřbitov provozujete?

Od roku 2011, tedy dvanáctým rokem. Začátky nebyly jednoduché. Jen vyběhat všechna povolení a souhlasy bylo poměrně náročné. Vyklidit a vyčistit pozemek byl téměř nadlidský úkol.

Jak je areál velký, jakou má kapacitu?

Velikost areálu je více než jeden hektar. V současné době je zde pohřbeno kolem 250 domácích mazlíčků. Jsou zde i rodinné hroby, kde je pohřbeno i šest zvířátek.

Jaké nejzvláštnější zvířátko jste zde pohřbíval?

Želvu, domácí miniprasátko, ale i akvarijní rybičku, na jejímž pohřbu se sešlo patnáct pozůstalých. 

Jak to v praxi funguje?

Každý zájemce si vybere místo a velikost hrobu a s obřadem nebo bez obřadu ( vše záleží na přání majitelů) zvíře pohřbíme zabalené v dece, pelíšku nebo papírovém pytli. Cena se pohybuje od 3 000,- do 15 000,- Kč. Ale třeba nejdražší rakev pro zvíře , vyrobená z třešňového dřeva stojí 27 000,-Kč.

Kde Vás klienti najdou, jak se s Vámi spojí?

Pohřeb probíhá vždy po předchozí telefonické domluvě na telefonu: 731201094 , a to i v sobotu a neděli. Základní informace a ceník služeb klienti najdou na www.zvirecihrbitovjimin.cz

Je těžké překonat ztrátu milovaného přítele, parťáka, společníka. Každý se s takovou ztrátou vyrovnává jinak, ať už kamarád odešel za duhový most sám, nebo s mou asistencí. Tyhle chvíle jsou hodně traumatizující a vypjaté pro všechny strany. Vždy se snažím o, pokud možno, hladký průběh s co nejméně traumatizujícím dopadem na majitele.

MVDr. Ivana Kafka Kocinová

Přejít nahoru