VÁNOCE

Zažívací obtíže u psů a koček jsou častým problémem, zejména pak v období vánočních svátků, kdy jsou všude stoly plné lákavých dobrot.

Je jasné, že každý páníček chce svému mazlíčkovi v nadcházejícím svátečním období také dopřát, ale vždy by měl dbát, aby dobrý záměr nepřerostl ve zdravotní problém.

Vánoční období přináší mnoho lákavých, ale pro psy často nevhodných pochoutek, sladkostí, tučných jídel, kostí, zbytků od stolu.
Tyto lidské pochoutky mohou způsobit zažívací obtíže – průjmy, zvracení, ale i vážnější komplikace jako je pankreatitida (zánět slinivky).

Je důležité si uvědomit, že zvířata netráví potraviny jako lidé. Kořeněná, mastná či sladká jídla mohou vyvolat narušení jejich trávicího systému. Dokonce i nadbytek ovoce může způsobit problém v souvislosti s přemírou cukru. A např. hroznové víno může být dokonce toxické.
Pozor také na čokoládu, kakao, xylitol, těsto, cukroví a podobně.

Dopřejte mazlíčkům radost z vánoční atmosféry, ale s mírou a s ohledem na jejich zdraví.

Mějte prosím na paměti, že prevence je vždy lepší než léčba a našim společným cílem je, aby vaši chlupatí přátelé zůstali zdraví a šťastní i během svátků a po nich.

AUTOR ČLÁNKU

MVDr. Ivana Kafka Kocinová

Přejít nahoru