DRÁPKY, DRÁPKY A ZASE TY DRÁPKY...
Přerostlé drápky ovlivňují celé postavení psa a zadělávají na velké problémy do budoucna. Ovlivňují nejen postavení packy, ale celý psí postoj, páteř atd....
Včasné stříhání drápků je zásadní.

I taková banalita jako je stříhání drápků se může změnit ve scénu z hororu, kdy pes piští a vřeští, šplhá po majiteli a následně po stropě a tím se snadno stane, že dojde k zastřižení a krvácení, které může být i poměrně masivní. 

Proto je velmi důležité učit zvířátka od mládí (štěněte, kotěte), že se s nimi manipuluje, sahá se na tlapky a prsty a stříhají se drápy, a že tento úkon není nikterak hrozný, pokud při něm v klidu drží. Vše je otázkou cviku a tréninku.

Dráp je poměrně dobře krven, ba i inervován, je tedy potřeba správně odhadnout, kde cévka končí a nestřihnout do ní. U nepigmentovaných  drápků to není problém, céva je dobře viditelná, u černých drápků je to otázka citu a cviku. Důležitý je také tvar, kdy bychom měli dodržet fyziologický šikmý tvar ( kratší strana směrem k psovi, delší od psa).

Pomůcky při správné péči o drápky

– KLEŠTIČKY NA DRÁPKY – existují klasické  nebo gilotinky
– BRUSKA DRÁPKŮ – dnes již spousta lidí upřednostňuje broušení drápků před střihem
– PRÁŠEK PROTI KRVÁCENÍ, MÝDLO – pokud se vám stane nehoda a drápek začne krvácet, buďte připraveni, ranku zasypte práškem nebo obalte mýdlem.

POKUD SE VÁM NEDAŘÍ U PSA ČI KOČKY SPRÁVNĚ DRÁPKY OSTŘÍHAT, RÁDA VÁM POMOHU.​

MVDr. IVANA KAFKA KOCINOVÁ

VETERINÁRNÍ LÉKAŘ

Přejít nahoru